اپل داران

اخبار و آموزش اپل

آموزش راه اندازی آیفون، آیپد و آیپاد برای اولین بار

آموزش راه اندازی آیفون، آیپد و آیپاد

بعد از خرید آیفون، آیپاد و آیپد، اولین قدم روشن کردن دستگاه و راه اندازی آن است. در این مقاله آموزشی در ۱۰ مرحله ساده به راه اندازی آیفون، آیپد و آیپاد تاچ خواهیم پرداخت.

۱. 

سیم کارت خود را وارد دستگاه کرده و با نگه داشتن کلید پاور آن را روشن کنید. سلام، اولین کلمه ایی که بعد از روشن کردن، با آن روبرو خواهید شد. انگشت خود را از چپ به راست بر روی صفحه نمایش کشیده و وارد مرحله بعد شوید.

۲.

در این مرحله باید کشور و زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. با توجه به اینکه زبان فارسی و  کشور ایران در این لیست وجود ندارند، بطور پیشفرض بر روی کشور آمریکا و زبان انگلیسی قرار دهید.

۳.

باید دستگاه خود را به اینترنت متصل کنید تا وارد مرحله بعد شوید. در صورتی که به اینترنت بیسیم Wi-Fi دسترسی دارید، آن را فعال کنید، در غیر اینصورت میتوانید از اینترنت سیم کارت خود استفاده کنید. برای اینکار Use Cellular Connection را انتخاب کنید.

۴.

درصورتی که میخواهید موقعیت مکانی شما برای استفاده از سرویس های نقشه، تنظیم ساعت فعال شود، Enable Location Services را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید این سرویس هیچ مشکلی برای شما جهت انتخاب کشوری غیر از ایران و استفاده دستگاه بوجود نخواهد آورد.

۵.

یکی از امکانات ویژه ایی که دستگاه شما داراست، حسگر اثر انگشت است. در این مرحله باید اثر انگشت خود را ثبت کنید. بعد از ثبت کردن باید رمز عبوری تعریف کنید.

توجه داشته باشید با انتخاب Passcode Options میتوانید، رمز عبور ۴ رقمی و یا رمز عبور سفارشی تعریف کنید.

۶.

درصورتی که از دستگاه قدیمی خود در سرویس ابری iCloud و یا برنامه آیتونز کامپیوتر خود، بکاپ دارید، میتوانید بخش Restore from iCloud Backup و یا Restore from iTunes Backup را انتخاب کنید. درصورتی برای اولین بار میخواهید دستگاه خود را فعال و از آن استفاده کنید، Set up as New را انتخاب کنید.

۷.

اگر اپل آیدی (شناسه اپل) دارید میتوانید مشخصات آن را وارد کنید. در صورت نداشتن آن، گزینه Don’t have an Apple ID or forgot it را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید در صورت نداشتن اپل آیدی با مطالعه مقاله آموزش ساخت اپل آیدی به سادگی و رایگان شناسه اپل مخصوص خود را بسازید.

آموزش ساخت اپل آیدی

۸.

برای فعال سازی دستیار صوتی Siri، گزینه Set up Siri را انتخاب کرده و مراحل گفتاری آن را دنبال کنید. اگر قصد فعال سازی آن در این مرحله ندارید، گزینه Turn On Siri Later را انتخاب کنید.

۹.

با توجه به بزرگتر شدن صفحه نمایش آیفون های جدید، اپل برای سهولت در استفاده دو نوع نمایش برای رابط کاربری سیستم عامل، قرار داده است. با توجه به نیاز خود یکی از بخش های Standard یا Zoomed را انتخاب کنید.

۱۰.

به مرحله آخر راه اندازی رسیدید. با انتخاب Get Started وارد سیستم عامل فوق العاده iOS شده و از امکانات بیشمار آن لذت ببرید.

به کانال اپل داران بپیوندید:telegram.me/appledaran
منبع: persianapple

یک دیدگاه